Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав книгу "Чеські історії ХХ століття"

Автор "Історичної Правди" Радомир Мокрик видав збірку нарисів про найважливіші події Чехії під назвою "Чеські історії ХХ століття".

Про це повідомив історик Радомир Мокрик.

"Вся ця історія почалась декілька років тому як спонтанна ідея Вахтанг Кіпіані, під час нашої розмови в Музеї-Архіві преси в Києві. Декілька статей, про які ми тоді домовились, переросли в багаторічний проєкт, який завершився повноцінною книжкою", - написав Радомир Мокрик.

"Чеські історії ХХ століття" - це збірка нарисів про найважливіші події Чехії та особистостей, які були до них причетними.

"На останньому етапі я ще провів роботу з архівами – ви знайдете в книжці багато архівних фото, які мені вдалося дистанційно витягти з різних архівів Чехії – з Національного та безпекового архівів, з Бібліотеки Вацлава Гавела, Інституту Масарика та багатьох інших. Дуже багато колег з Чехії пішли назустріч і надали або фото з власних архівів, або допомогли з пошуками контактів", - зазначив Радомир Мокрик.

Книжка вийшла друком у видавництві "Дух і літера" і вже у січні 2024 року з'явиться у продажу. 

Тексти Радомира Мокрика про визначні події в історії Чехії читайте на сайті:

"Сила безсилих" Вацлава Гавела

Ян Палах: Смолоскип №1

Мілан Кундера

Томаш Ґарріґ Масарик: Президент-визволитель

 

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.