АНОНС: Презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України"

5 березня у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудеться презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України: з нагоди 150-річчя Павла Скоропадського".

Про це інформує Національна наукова медична бібліотека України.

Науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього Гетьмана всієї України Павлу Петровичу Скоропадському та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 р.).

У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв'ю самого Павла Скоропадського та його доньок Єлизавети й Олени.

Видання містить роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку життя, інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських, причини та перебіг захоплення ним влади під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, конституційно-правові засади Української Держави того часу та багато ін.

Презентують видання:

- Ігор Степурін – директор видавництва "Саміт-Книга", голова Благодійного фонду "Бібліотечна країна", член правління ГО "Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів".

- Микола Томенко – доктор політичних наук, професор, засновник фонду "Рідна країна", автор низки книг "Україна: історія Конституції", "Абетка української політики", "Теорія українського кохання".

- Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч, автор і співавтор 57 наукових монографій та близько 1000 наукових публікацій з історії та політології.

Коли: 5 березня о 15:00

Де: м. Київ, Національна наукова медична бібліотека України 

Також відбудеться онлайн-трансляція події на ютуб-каналі біюліотеки.

 

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.