АНОНС: Презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України"

5 березня у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудеться презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України: з нагоди 150-річчя Павла Скоропадського".

Про це інформує Національна наукова медична бібліотека України.

Науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього Гетьмана всієї України Павлу Петровичу Скоропадському та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 р.).

У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв'ю самого Павла Скоропадського та його доньок Єлизавети й Олени.

Видання містить роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку життя, інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських, причини та перебіг захоплення ним влади під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, конституційно-правові засади Української Держави того часу та багато ін.

Презентують видання:

- Ігор Степурін – директор видавництва "Саміт-Книга", голова Благодійного фонду "Бібліотечна країна", член правління ГО "Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів".

- Микола Томенко – доктор політичних наук, професор, засновник фонду "Рідна країна", автор низки книг "Україна: історія Конституції", "Абетка української політики", "Теорія українського кохання".

- Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч, автор і співавтор 57 наукових монографій та близько 1000 наукових публікацій з історії та політології.

Коли: 5 березня о 15:00

Де: м. Київ, Національна наукова медична бібліотека України 

Також відбудеться онлайн-трансляція події на ютуб-каналі біюліотеки.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.