АНОНС: Презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України"

5 березня у Національній науковій медичній бібліотеці України відбудеться презентація книги "Міфи і таємниці останнього гетьмана України: з нагоди 150-річчя Павла Скоропадського".

Про це інформує Національна наукова медична бібліотека України.

Науково-популярне видання, присвячене життю і діяльності останнього Гетьмана всієї України Павлу Петровичу Скоропадському та огляду головних історичних здобутків і уроків доби Української Держави (29 квітня – 14 грудня 1918 р.).

У книзі вміщено фрагменти спогадів, статей та інтерв'ю самого Павла Скоропадського та його доньок Єлизавети й Олени.

Видання містить роздуми Скоропадського про Україну і себе, коротку хроніку життя, інформацію про маєткові та міські володіння Скоропадських, причини та перебіг захоплення ним влади під час державного перевороту 29 квітня 1918 року, конституційно-правові засади Української Держави того часу та багато ін.

Презентують видання:

- Ігор Степурін – директор видавництва "Саміт-Книга", голова Благодійного фонду "Бібліотечна країна", член правління ГО "Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів".

- Микола Томенко – доктор політичних наук, професор, засновник фонду "Рідна країна", автор низки книг "Україна: історія Конституції", "Абетка української політики", "Теорія українського кохання".

- Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, громадсько-політичний діяч, автор і співавтор 57 наукових монографій та близько 1000 наукових публікацій з історії та політології.

Коли: 5 березня о 15:00

Де: м. Київ, Національна наукова медична бібліотека України 

Також відбудеться онлайн-трансляція події на ютуб-каналі біюліотеки.

 

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.