Гасло"Слава Україні!" зʼявилося на гривнях

Національний банк на честь Дня Незалежності України із серпня 2024 року вводить в обіг перші банкноти, на яких нанесено гасло: "Слава Україні! Героям слава!".

Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний. 

"Національна валюта разом із іншими державними символами є атрибутом, який визначає незалежну державу. Гроші - не просто платіжний засіб чи міра вартості. Це символи держави, які кожен із нас щодня тримає в руках. Вони є вагомим елементом національної ідентичності.

Майже три десятиліття гривня є таким символом – символом української державності. Віддаючи належне незламності нашого народу, закарбовуючи цей переломний момент у народжені української нації, який ми сьогодні проживаємо, ми додаємо на всі банкноти наше гасло, яке звучить по всьому світу", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Пишний.

 

Банкноти з гаслом "Слава Україні! Героям слава!" в обігу з'являтимуться поступово:

Із 08 серпня 2024 року – номіналами 500 та 1000 гривень;

із 23 серпня 2024 року – номіналом 50 гривень.

У наступні роки в обіг введуть оновлені банкноти номіналами 20, 100 та 200 гривень.

Хто і коли вигадав гасло "Слава Україні!" читайте у метеріалі Юрія Юзича.

 
 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.