Національна кіностудія ім. О. Довженка святкує День українського кіно та ювілей свого покровителя

13 вересня Національна кіностудія Довженкового імені святкує День українського кіно та ювілей свого патрона, захисника і покровителя.

Про це інформує Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Центральною подією цього дня стане відкриття скульптурної композиції, героями якої є Олександр Довженко і кінооператор Данило Демуцький. Скульптор Володимир Щур, відтворив епізод із зйомок фільму "Земля", супершедевру вітчизняного та світового кіно.

13 вересня ми спробуємо вибудувати історико-культурну дугу, яка поєднає кінострічки класика світового і національного кіно та роботи кіномайстрів наступних поколінь, аж до студентів київських вишів.

Програма свята:

14.00 - Урочисте відкриття скульптурної композиції Олександру Довженку і Данилу Демуцькому "Мотор" біля центрального входу в кіностудію.

Локація – 1 павільйон.

14.40 – Марафон молодого студентського кіно. Підписання меморандуму про співпрацю між Кіностудіями та провідними кіновузами України (КУК, КНУКІМ, Карпенко-Карого).

14.50 – Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка та оператора Данила Демуцького: "Ягідка кохання" під живий музичний супровід.

15.20 – 19.50 – Показ студентських фільмів.

20.00 – запалює гурт "Хуртовина".

20.50 - Музична інтрига від Schmalgauzen, які будуть грати свою театрально-музичну виставу для гостей кіностудії до 22:00.

Локація – Довженківський сад.

14.40 - Демонстрація хронікально-документального фільму ДП УкрКіноХроніка: Щоденники О. Довженка , читає М.Вінграновський

15.20. – Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка та оператора Данила Демуцького: "Земля".

16.50. - Демонстрація фільму режисера Олександра Довженка: "Звенигора".

Локація – сцена біля 1 павільйона (реконструкція знімального майданчика минулих років).

14.40. – Виступ духового оркестру.

15.00. - Студентська вистава "Зачарована Десна" (автор Олександр Довженка).

Протягом усього дня відбуватимуться екскурсії на території Кіностудії нон-стоп: відвідування нової виставкової експозиції, підготовленої до 130-річчя з дня народження Олександра Довженка, музею Олександра Довженка, цеху ретро-автомобілів, костюмерного, піротехнічного та гримерного цехів;

Свято відбудеться на території Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка за адресою: місто Київ, Берестейський проспект, 44 (метро Шулявська) з 14.00. до 22.00.

Вхід вільний без вікових обмежень.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.