У Львові встановлять пам'ятник Роману Шухевичу

У Львові становлять пам'ятник головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу.

Про це написав військовий 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Антон Петриківський

"У Львові на площі Гасина буде пам'ятник генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу! За це одноголосно проголосувала робоча група з меморіалізації", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Антон Петриківський.

Керуючий справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євген Бойко зазначив, що управлінню архітектури  доручили вивчити всі деталі майбутнього проєкту, у листопаді планують це обговорити та визначити конкретні терміни виконання робіт. 

Військовослужбовці зі Львова та області зверталися до міського голови Львова щодо встановлення пам'ятника Роману Шухевичу у травні 2024 року. 14 жовтня, у День створення Української Повстанської Армії, військові повторно звернулися з проханням затвердити пл. Олекси Гасина як місце, де в майбутньому буде споруджено пам'ятник.

"Шухевич – єдиний український військовик такого високого рівня, який народився у Львові. Природньо і беззаперечно, що його постать має бути гідно вшанована в публічному просторі в центральній частині міста Львова", - зазначив Антон Петриківський.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.