Відбулася прем’єра документального фільму про Голодомор «Сімейний альбом»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада відбулася прем’єра документального фільму «Сімейний альбом», який розповідає історію австрійського інженера Александра Вінербергера, та його праонуки Самари Пірс.

Про це повідомили в Музеї Голодомору.

"Історія "Сімейного альбому" – це історія про найцінніший у світі експонат – камеру Leica II, якою було зроблено важливі фотодокази Голодомору. У 2022 році ми зробили невелику виставку, на якій представили цей експонат. А за якийсь час до музею прийшли Андрій Корнієнко і Марина Ткачук і сказали: "А давайте знімемо про це кіно?". Як музейниця я щаслива, що фільм є кількома мовами і я бажаю йому успішної і потужної дороги світом", – зазначила перед прем'єрою стрічки очільниця Музею Голодомору Леся Гасиджак.

Зйомки стрічки відбувалися у 2023 році в Великобританії, Австрії та в Україні – на Харківщині і в Музеї Голодомору.

"У деяких населених пунктах, де відбувалися зйомки, зараз ведуться інтенсивні бойові дії і я не впевнена, що сьогодні ми могли б уже зняти цей фільм. З деякими нашими героями сьогодні немає зв'язку і ми нічого не знаємо про їхню долю. Нам дуже пощастило, що ми встигли зафіксувати Харківщину і те, що там відбувало після деокупації", – каже режисерка Марина Ткачук.

Від 21 лисопада покази фільму розпочинаються у майже 80 кінотеатрах України. Також "Сімейний альбом" можна буде побачити в Німеччині, Франції, Іспанії, Польщі, Португалії, Кіпрі, Великій Британії, Чорногорії, Румунії, Малайзії, Єгипті, Індонезії, Йорданії, Гані, ПАР, Республіці Ботсвана, Алжирі та багатьох інших країнах – в українських посольствах, кінотеатрах, культурних центрах, у рамках Днів українського кіно. Окрім того стрічку покажуть в Раді Європи та Європарламенті – за участю іноземних дипломатичних місій.

У День пам'яті жертв Голодомору, 23 листопада, о 18:00 у кінотеатрі "Жовтень" відбудеться показ за участю знімальної групи та головної героїні Самари Пірс.

Також знімальна група представить фільм: у Хмельницькому (22 листопада, 18:30, кінотеатр Woodmall Cinema) та Львові (24 листопада, 16:00, кінотеатр "Планета Кіно").

"Сімейний альбом" знятий кінокомпанією Good Morning Films, режисерка Марина Ткачук, продюсер Андрій Корнієнко. Проєкт є переможцем мистецького конкурсу на ДП "МПІУ" Телеканал Дім і відбувся завдяки державній підтримці кіновиробництва та партнерству з Музеєм Голодомору.

Завдяки підтримці Українського культурного фонду фільм перекладений та дубльований пʼятьма іноземними мовами – англійською, німецькою, французькою, польською та іспанською.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.