Пентагон видалив веб-сторінку про солдата-індіанця, який підняв прапор на Іодзімі

Пентагон вилучив зі свого сайту сторінку, присвячену рядовому Айрі Хейзу, одному з шести морських піхотинців, які встановили прапор США на острові Іодзімі в 1945 році.

На це звернуло видання The Washington Post, пише "Аргумент".

Військове відомство видаляє веб-сторінки в рамках згортання програм, пов'язаних із політикою різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI). Айра Хейз — індіанець племені піма, і, як зазначає WP, Пентагон також видалив "багато інших" матеріалів, присвячених військовослужбовцям з-поміж корінних американців та інших меншин.

Серед видалених — статті про шифрувальників навахо (група індіанців племені навахо, які в роки Другої світової війни працювали в американській армії радистами), які відіграли вирішальну роль у перемозі США на Іодзімі і на всьому тихоокеанському театрі військових дій Другої світової війни, а також окрузі Аппоматтокс наприкінці Громадянської війни. The Guardian писала, що також видалена веб-сторінка про афроамериканського генерал-майора Чарльза Кальвіна Роджерса, ветерана В'єтнамської війни.

DEI — комплекс заходів, спрямованих на досягнення рівноправності історично не представлених та пригноблених соціальних груп у різних сферах життя, ця програма активно просувалася за президента США Джо Байдена. Дональд Трамп, який змінив його, в перший день перебування на посаді, підписав у тому числі указ про "припинення радикальних і марнотратних державних програм і преференцій" DEI.

Про історію фотографії "Прапор над Іодзімою" читайте у матеріалі.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.