Історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер стануть почесними докторами Оксфорду

Історики Сергій Плохій та Тімоті Снайдер отримають почесні докторські ступені в Оксфордському університеті.

Про це йдеться на сайті Оксфордського університету.

Почесні докторські ступені також отримають дама Джасінда Ардерн, лорд Мелвін Брегг, Клайв Майрі, професор Колм Тойбін, сер Мо Фараху, професор Роберт С. Лангер та професор Ервін Нехер.

"Я радий бути серед справді видатних людей, яких цього року відзначив Оксфордський університет, колиска західної вищої освіти. Щиро дякую всім, хто брав участь у процесі номінування", –  написав у Facebook Сергій Плохій.

Церемонія нагородження Encaenia відбудеться 25 червня. Реєстрація квитків для студентів, викладачів та випускників Оксфорду відкриється 6 травня.

Сергій Плохій — професор української історії та директор Українського наукового інституту Гарвардського університету. Член Українського ПЕН. Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема "Брама Європи", "Ядерне безумство", "Атоми і попіл".

Тімоті Снайдер — американський дослідник історії Центрально-Східної Європи, України, СРСР та Голокосту. Він очолить кафедру сучасної європейської історії в Торонтському університеті, створену за підтримки Фонду Темерті, та є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні. Снайдер — автор понад 20 книжок, виданих у 40 країнах світу.

 

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.