Патріарх Кирило зʼявився на публіці з панагією українського митрополита

Патріарх Російської православної церкви Кирило (Гундяєв) з'явився на зустрічі з президентом Сербії Александером Вучичем 8 травня з панагією, ймовірно, вкраденою з будинку митрополита Олександра (Драбинка) у Київській області.

Про це пише інформаційно-аналітична платформа "Духовний фронт України".

Патріарх Кирило отримував від Вучича орден Республіки Сербія з панагією на шиї, яка була ідентична виготовленій в єдиному екземплярі ювелірами Києво-Печерської лаври прикрасі, що належала покійному митрополиту Володимиру (Сабодану). Ця панагія знаходилась в одному з двох сейфів із цінностями, викрадених у 2016 році з будинку митрополита Олександра (Драбинка) в селі Ходосівка Київської області.

Національна поліція України 6 квітня 2017 року затримала групу осіб, яка намагалася збути частину викраденого в митрополита Олександра майна на суму 500 000 доларів США. Серед затриманих були два священники УПЦ МП: архієрей Степан Бенц, який уже помер, і Олексій Савенко, що досі є настоятелем храму апостола і Євангеліста Іоана Богослова на Позняках.

"Поява патріарха Кирила з панагією, яка за описом і фото збігається з викраденою, викликає серйозні питання щодо шляхів потрапляння цінностей до Росії. Ця обставина може свідчити про необхідність додаткових слідчих дій та міжнародної правової співпраці для встановлення всіх обставин справи та повернення викрадених предметів їх законному власнику — митрополиту Олександру", — йдеться у матеріалі.

Панагія — це нагрудний знак православних єпископів, прикраса у вигляді невеликої оздобленої круглої ікони Богоматері, часто з Богонемовлям. Іноді вона містить образи Христа, Трійці, розп'яття чи вознесіння. 

 

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.