АНОНС: Лекція Вахтанга Кіпіані у Дніпрі "Волинь-1943: між історичною правдою і польською політикою"

29 липня у Дніпрі відбудеться публічна лекція історика, офіцера 2 Корпусу НГУ "Хартія" Вахтанга Кіпіані "Волинь-1943: між історичною правдою і польською політикою".

Як розрізнити історичні факти та політичні маніпуляції? Як сучасна польська політика пам'яті впливає на міждержавні відносини? Під час зустрічі говоритимуть про складні сторінки українсько-польської історії, вплив сучасної польської політики пам'яті на міждержавні відносини, повагу до жертв трагедії – з обох сторін.

Організатори запрошують усіх, хто цікавиться історією, актуальними питаннями національної пам'яті та міжнародної політики.

Коли: 29 липня, 18:00       

Де: Дніпро, Хартія-Хаб (вул. Барикадна, 20)

Вхід вільний за реєстрацією.

 

"Цього разу це війна". Фрагмент із книжки Крістофера Кларка "Сновиди"

Уранці 28 червня 1914 року, коли ерцгерцог Франц Фердинанд із дружиною Софією прибули на залізничний вокзал у Сараєві, Європа ще жила в мирі. Через 37 днів спалахнула війна, яка забрала життя понад кільканадцять мільйонів людей, зруйнувала низку імперій і докорінно змінила хід світової історії. У книжці Крістофера Кларка "Сновиди" події, що призвели до Першої світової війни, розгортаються майже похвилинно.

"Архіви — це пам'ять народу"

Інтерв’ю з представниками Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим і Тетяною Шевченко для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Мирон Коновалець. "Він ніколи не афішував те, що робив для брата"

На відміну від Євгена Коновальця, який фігурує у багатьох справах і сотнях довідок та агентурних повідомлень органів нквс, про брата Мирона відомостей дуже мало. Водночас його роль у діяльності УВО і ОУН була доволі важливою, хоч і мало публічною. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України вдалося знайти й дослідити кілька цікавих документів, які підтверджують це і доповнюють скупі сторінки біографії Мирона Коновальця – доктора права, талановитого журналіста і активного громадського діяча.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.