Спецпроект

В Помпеях завалився тренувальний центр гладіаторів

Музейний комплекс у Помпеях працює у звичайному режимі, але міністр культури Італії заявив, що обрушитися можуть й інші будинки - усім їм по 2 з гаком тисячі років.

У древніх Помпеях - римському місті, на початку першого століття нашої ери засипаному попелом вулкану Везувій - завалилася одна з історичних пам'яток, повідомляє Sciencestage.com.

Вантажу століть не витримав так званий "будинок гладіаторів". Вважається, що це споруда використовувалася для тренувань бійців, які виступали перед публікою.

Стіни будинку були прикрашені фресками, і тепер від них нічого не залишилося. За попередніми даними, причиною обвалення стали сильні дощі, які підмили будівлю. Експерти ж стверджують, що вода тут ні при чому - вся справа в недостатньому догляді за археологічними пам'ятками.

Будинок гладіаторів розташовувався в тій зоні Помпей, де досі працюють археологи, і туристів у нього не пускали. Стіни будинку провалилися рано вранці, коли вчених поряд ще не було, так що жертв вдалося уникнути.

Музейний комплекс у Помпеях продовжує працювати в звичайному режимі.

Тим часом міністр культури Італії заявив, що обрушитися можуть й інші будинки в цьому 2000-річному кварталі.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.