Спецпроект

Колесніченко скандалить з приводу конкурсу творів про УПА

Депутат ВР "регіонал" Вадим Колесніченко вимагає від Генеральної прокуратури не допустити проведення в Україні конкурсу "12 історій про УПА" та притягнути до відповідальності його організаторів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міжнародного антифашистського фронту, співголовою якого є Вадим Колесніченко, повідомляють "Українські новини".

У документі сказано, що проведення конкурсу та його популяризація є "грубим порушенням українського та міжнародного законодавства - зокрема, резолюції ООН про недопущення спроб героїзації пособників фашистів та організацій, які воювали проти країн антигітлерівської коаліції, а також Резолюції Європарламенту про ситуацію в Україні".

"Згадані резолюції жорстко засуджують будь-які спроби героїзації пособників фашистів ОУН, УПА, їх ватажків як осіб і організацій, які воювали проти країн антигітлерівської коаліції (в тому числі і проти СРСР)", - сказано в повідомленні.

За словами заступника голови Рівненської міськради Галини Кульчинської, в рамках конкурсу його учасники напишуть 12 документальних історій про діяльність УПА, які будуть проілюстровані молодим рівненським художником та розміщені в соціальних мережах.

Кульчинська уточнила, що ідеологія проекту полягає в залученні уваги молоді до історії Української повстанської армії як до питання становлення України.

Як відомо, з Рівненщини родом головний ілюстратор і художник УПА Ніл Хасевич.

Після завершення конкурсу Рівненська міська рада має намір видати книгу про історію УПА в рамках святкування її 70-річчя.

Читайте на "Історичній Правді" дайджест найцікавіших матеріалів про УПА

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.