У Києві покажуть відреставровану "Землю" Довженка

11 вересня у київському кінотеатрі "Кінопанорама" відбудеться показ реставрованої версії фільму "Земля" Олександра Довженка, приурочений до 119-го ювілею з дня народження режисера.

Про це повідомляє Національний центр Олександра Довженка.

Фільм демонструватиметься з музичним супроводом від гурту "ДахаБраха" (в записі), створеним на замовлення Національного центру Олександра Довженка.

Прем'єра відреставрованої версії "Землі" з новим саундтреком відбулася на Одеському МКФ 21 липня 2012 року. Відтоді проект розпочав ходу міжнародними кінофестивалями: в жовтні 2012 його було показано в рамках відкриття Міжнародного фестивалю ГОГОЛЬfest, в лютому 2013 - в рамках українського прийому під час Берлінського МКФ, в квітні - на кінофесті в Копенгагені, в червні – у Трансильванії.

У світі Довженкову "Землю" поряд з "Панцерником Потьомкіним" Сергія Ейзенштейна та "Людиною з кіноапаратом" Дзиґи Вертова здебільшого включають до трійки найвидатніших фільмів радянського німого кінематографа.

На міжнародному референдумі кінокритиків у Брюсселі в 1958 році "Землю" було названо серед 12 найвизначніших стрічок світового кіно.

Показ відбудеться 11 вересня о 19.00. Вхід вільний.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.