Спецпроект

У Домінікані створюється музей під водою

Підводний музей створюється на домініканському курорті Пунта-Кана. Він отримав назву Ігнері Карибських індіанців.

Про це пише travel.ru.

До експозиції увійдуть 20 творів художника, фотографа і скульптора Тімо Піментеля. Це, зокрема, гігантський равлик, ідоли народу таїно, бюсти індіанських старійшин, фігури черепахи і краба, а також зображення божеств, яким поклонялися перші жителі острова.

Музей розташується в околицях пляжів Плайя-Бланка і Плайя-Серена. Проект реалізується з 2005 року, коли в рамках творчого експерименту під водою були встановлені фігури, що зображують бога урагану Ауматекса і матір води Атабейри. Скульптури виконані із спеціальних матеріалів, які дозволять захистити їх від впливу солоної води. Частина кожної з фігур була залишена шорсткою, щоб корали, рослини і інші організми змогли прикріпитися до неї.

У подальших планах Піментеля - скульптурне втілення бога гарної погоди і подорожей Маро, яке розміститься між злітно-посадковими смугами аеропорту Пунта-Кани. Туристи зможуть побачити монумент з повітря.

У світі з'являється все більше музеїв та інших туристичних об'єктів під водою. Відвідувати ці пам'ятки вже можна в Мексиці, Болгарії, Іспанії та інших країнах.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.