АНОНС: "Нові виклики ЄС на східному фронті"

Відомий польський політолог доктор Казімєж Вуйціцький прочитає курс лекцій в рамках реалізації угоди між НаУКМА і Варшавським університетом.

Лекції спрямовані у першу чергу на студентів модульної програми "Історія", але захід є відкритим для всіх охочих. 

Міні-курс носить назву "Нові виклики Європейського Союзу, щодо східної політики". Повідомляє сайт НаУКМА.

Лекції відбудуться у Центрі польських та європейських студій НаУКМА:  

17 грудня, середа (16.30–19.00);

18 грудня, четвер (16.30–19.00); 19 грудня, п’ятниця (10.00–13.00).

 Адреса: вул. Волоська 10, підвальне приміщення 6 корпусу НаУКМА.

Українській аудиторії Вуйціцький відомий, як автор ряду публіцистичних публікацій, щодо спільної історії України та Польщі. Зокрема, Вуйціцький намагається пояснити польському суспільству хто такі УПА і ОУН та чому українське суспільство вшановує Бандеру.

Казімєж Вуйціцький – професор Варшавського університету, автор праць "Польща на великій шахівниці"/"Polska na wielkiej szachownicy" (2014), "Німецька пам’ять. Розрахунок з минулим НДР та зміни німецької історичної свідосмості"/"Niemiecka pamięć. Rozrachunek z przeszłością NRD i przemiany niemieckiej świadomości historycznej" (2011), "Європейський конфлікт пам’яті"/"Europejski konflikt pamięci" (2007).

Читайте також колонку Казімєжа Вуйціцького "Коротка історія ОУН-УПА для поляків на випадок розмови з українцями"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.