In memoriam. Помер 99-річний льотчик — учасник Битви за Британію

У Великій Британії у віці 99 років помер учасник "Битви за Британію".

Про це повідомляє "Бі-Бі-Сі" з посиланням на Меморіальний трест Битви за Британію.

Офіцер-льотчик Кеннет Естілл Вілкінсон народився 29 червня 1918 році в Берроу-ін-Фернесс. Призваний до війська 1 вересня 1939 року.

У жовтні 1940 року після проходження підготовки був приписаний до 616-ї, згодом 19-ї ескадрильї Королівських ВПС. Звільнився з військової служби в 1945 році.

У цивільному житті працював інженером-кошторисником. Одним із його проектів був залізничний вокзал Бірмінгем-Нью-стрит, що є найбільшим у м. Бірмінгемі. 

Вілкінсон біля свого винищувача "Спітфайєр". Фото: родина Вілкінсон.

За даними Меморіального тресту Битви за Британію, містер Вілкінсон був активним членом Асоціації льотчиків-винищувачів Битви за Британію (Battle of Britain Fighter Association)

У нього залишилися донька Пенні та онук Пірс.

Відставний полковник авіації Патрік Тутал повідомив, що Вілкінсон був "першим, хто приєднався до Асоціації в 1958 році". За  його словами, серед її членів було 10-ро людей у віці від 95 до 99 років.

Битва за Британію стала поворотним пунктом для Великої Британії в Другій світовій війні. Завдяки рішучій відсічі, яку дали Королівські ВПС німецькому наступові на морську оборону Англії, Німеччина змушена була скасувати свої плани вторгнення на острови.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.