Активісти нагадали про польські злочини проти України перед посольсвом. ФОТО

У середу 14 лютого активісти "Чорного комітету" на приміщенні Консульства Республіки Польща в Києві вивісили "дошку польських злочинів проти України".

Про це повідомляє "Польське радіо".
На ній зображено контури Польщі та України в національних, біло-червоних та синьо-жовтих кольорах. З Польщі до України ведуть стрілки з написами: "окупація, полонізація, пацифікація, операція "Вісла", репресії та концтабори".
Фото: УНІАН 

Інформацію про цей інцидент підтвердив посол Республіки Польща в Києві Ян Пекло. "Перед Консульством з’явилося кілька осіб, вони розвинули цей плакат, сфотографували і швидко зникли", – сказав посол.

За його словами, "коментар – зайвий, акція не мала масового характеру". Як пояснив Ян Пекло, "це, радше, спроби різних груп, що намагаються здобути популярність".

У надісланому Польському пресовому агентству повідомленні організація "Чорний комітет" оголосила, що Польща використовує факт, що Україна перебуває в стані війни. "Постійно нав’язує нам (українцям – Польське пресове агентство) своє бачення нашого законодавства і нашої історії", – мовиться в заяві.

"Польща хоче приписати нам якісь злочини, але ми добре пам’ятаємо її злочини проти України. "Чорний комітет" наголошує: кожен народ має право на своїх героїв і ніхто не має права нав’язувати українцям свою правду. Ми будемо реагувати на будь-які прояви імперіалізму проти України і захищатимемо її суверенітет, якщо на це не здатні офіційні структури", – написав "Чорний комітет".

Як повідомлялося, 9 лютого в м. Ґожув-Велькопольський Любуського воєводства Польщі відкрили таблицю в пам’ять про жертв "волинського злочину".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.