АНОНС: "Срібна земля": виставка до 80-ї річниці проголошення Карпатської України у НМІУ

15 березня в Національному музеї історії України урочисто відкриється виставка "Срібна земля", приурочена до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України.

Срібна Земля – так поетично називають українське Закарпаття. Перед початком Першої світової війни ці терени перебували у складі Австро-Угорської імперії. Поштовх Української революції 1917–1921 років розбудив приспані національні сили закарпатських українців.

 

Виставка "Срібна земля" розповідає про складний шлях національного самоусвідомлення та побудови незалежної держави – Карпатської України – на частині українських етнічних територій напередодні Другої світової війни.

Зануритися у буремну добу допоможуть автентичні експонати: світлини, оригінали документів, листи визначних діячів Карпатської України, періодичні видання 1930-х років, фалеристичні знаки (значки та відзнаки).

Куратор – Олександр Кучерук, завідувач відділу НМІУ "Музей Української революції 1917–1921 років".

15 березня, п'ятниця, 14.00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Організатори: Національний музей історії України та Фундація ім. О. Ольжича.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Для акредитації, будь ласка, телефонуйте: 096-281-82-85 (Валентина Янчук).

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем