АНОНС: "Срібна земля": виставка до 80-ї річниці проголошення Карпатської України у НМІУ

15 березня в Національному музеї історії України урочисто відкриється виставка "Срібна земля", приурочена до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України.

Срібна Земля – так поетично називають українське Закарпаття. Перед початком Першої світової війни ці терени перебували у складі Австро-Угорської імперії. Поштовх Української революції 1917–1921 років розбудив приспані національні сили закарпатських українців.

 

Виставка "Срібна земля" розповідає про складний шлях національного самоусвідомлення та побудови незалежної держави – Карпатської України – на частині українських етнічних територій напередодні Другої світової війни.

Зануритися у буремну добу допоможуть автентичні експонати: світлини, оригінали документів, листи визначних діячів Карпатської України, періодичні видання 1930-х років, фалеристичні знаки (значки та відзнаки).

Куратор – Олександр Кучерук, завідувач відділу НМІУ "Музей Української революції 1917–1921 років".

15 березня, п'ятниця, 14.00.

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Організатори: Національний музей історії України та Фундація ім. О. Ольжича.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Для акредитації, будь ласка, телефонуйте: 096-281-82-85 (Валентина Янчук).

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська