АНОНС: Лекція "Радянські спецоперації та українсько-єврейські стосунки в Америці"

9 квітня з лекцією "Радянські спецоперації ("активні заходи") та українсько-єврейські стосунки у Північній Америці у 1960–1980-х рр." виступить історик Ольга Бертелсен (Olga Bertelsen).

Доповідач спробує проаналізувати вплив секретних операцій КГБ на динаміку українсько-єврейських стосунків на Заході під час формування антирадянського правозахисного руху у часи Холодної війни. Йтиметься про внесок української керівної та партійної еліти, зокрема Міністерства закордонних справ, в розробку операцій, що підривали довіру і плідну співпрацю між західними активістами, відомими представниками української та єврейської діаспор в Північній Америці.

карикатура Валерія Зелінського в журналі "Перець", червень 1981 року

Ольга Бертелсен, Ph.D., викладає на кафедрі історії розвідки та міжнародних відносин у Коледжі безпеки та розвідки Ембрі-Ріддл (Прескот, штат Аризона, США). У 2018–2019 рр. вона отримала стипендію Жан Моне і працює у Центрі перспективних досліджень імені Роберта Шумана у Європейському університеті (Флоренція, Італія).

Ольга Бертелсен є автором монографії "The House of Writers in Ukraine, the 1930s: Conceived, Lived, Perceived" (2013), упорядником збірки документів "Архів розстріляного відродження: Лесь Курбас і театр "Березіль". Архівні документи (1927–1988)" (2016), редактором антології "Revolution and War in Contemporary Ukraine: The Challenge of Change" (2017).

9 квітня, вівторок, 15:30.

Місце: Інститут історії України НАН України (Київ, вул. Грушевського, 4), конференц-зала, 6 поверх, аудиторія 615. 

Організатор: Інститут історії України НАН України.

Віхід вільний.


Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".