Будівлю відділу чернігівського облархіву в Ніжині передали ПЦУ

Депутати Чернігівської обласної ради ухвалили рішення про передачу Чернігівській єпархії ПЦУ пам'ятку архітектури — церкву Іоанна Богослова в Ніжині.

"В числі прийнятих депутатами документів було рішення про передачу у довгострокове безоплатне користування пам'ятки архітектури "Церква Іоанна Богослова" (Іванівська церква) у місті Ніжині управлінню Чернігівської єпархії ПЦУ (Православна Церква України)", — йдеться у повідомленні прес-центру облради, яке цитує "Главком".

Церква Іоанна Богослова в Ніжині збудована в 1752 році за кошт місцевих купців. Зокрема, велику частку коштів вклав ніжинський грек Іван Тернавіот.

Церква Іоанна Богослова в Ніжині. Фото: glavcom.ua 

Архітектура будівлі храму відноситься до перехідного етапу від пізнього бароко до класицизму. Відмінною рисою рисою церкви Іоанна Богослова є її двоповерховість.

За об'ємно-просторовим вирішенням вона належить до різновиду тетраконхових будівель. За типом – це хрещата будівля з короткими раменами (до сходу і заходу прилягають рівновисокі екседри).

Пам’ятку реставрували востаннє в 1954—1955 роках. У даний час у будівлі розташовується відділ забезпечення збереженості документів Державного архіву Чернігівської області.

Нагадаємо, митрополит Київський і всієї України Епіфаній виступив на підтримку створення в Україні Національного пантеону

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.