АНОНС: Новий погляд на Чорнобиль - світова прем’єра фільму "WONDERWALL". ВІДЕО

26 квітня, до 33-ї річниці та дня пам'яті Чорнобильської трагедії, відбудеться світова прем’єра короткометражного музичного фільму групи "СКАЙ" – "WONDERWALL" у режисурі Олександра Денисенка.

Про це "Історичній правді" повідомили в Українському католицькому університеті.

WONDERWALL – це  музичний кліп-фільм групи "СКАЙ" про дивовижну силу кохання, яке допомагає подолати біль втрати коханої людини.

Сюжет розповідає про звичайного молодого киянина. Він страждає, втративши кохану, яка померла від ураження радіацією, що наздогнала її через десятиліття після Чорнобильської трагедії. Герой, досліджуючи постапокаліптичний світ Чорнобиля, отримує шанс знайти відповідь на невимовне горе, що з'їдає його зсередини, та осягнути свободу, – натхнення жити й бути щасливим.

Створення WONDERWALL є громадською ініціативою режисера та автора ідеї Олександра Денисенка. Емоційною душею фільму є пісня, яку написав Олег Собчук та виконав гурт "СКАЙ". Марія Матіос – відома письменниця, культурна та громадська діячка – є патронесою фільму.

Офіційну підтримку WONDERWALL висловив Віталій Кличко. Асоційованим продюсером виступив Тарас Майба – громадський діяч, засновник "Галереї-музею ретро-автомобілів Майбаш".

Фільм створено в копродукції Польщі та України. Головні ролі виконали Оксана Слижук та Василь Піменов, це їхній дебют. Промоційним партнером WONDERWALL є Український Католицький Університет.

Автори прагнуть показати Чорнобиль з емоційно нової точки зору – без домінування страху й тривоги, з якими він асоціюється: "Ми хочемо дати надію й зігріти промінчиком світла серця, які заполонило горе втрати".

"Якщо ви втратили близьку людину й серце рветься від болю, підведіть голову, подивіться на небо з мільйонами зірок, відчуйте безмежність Всесвіту і ви почуєте голос і сміх людини, яку кохали. Там, на небесах, сяючи зорями, наші близькі кажуть, що вони щасливі й хочуть щоб ми також були щасливими й продовжували жити далі!"

WONDERWALL отримав світове визнання – 13 нагород, є учасником офіційних конкурсних програм більш ніж 35-ти світових кінофестивалів.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.