АНОНС: Лекція-екскурсія "Київ — сакральний центр на перетині шляхів"

27 липня Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації" запрошує на лекцію-екскурсію "Київ — сакральний центр на перетині шляхів", що розпочнеться біля пам’ятника Ярославу Мудрому. З собою мати зручне взуття, воду та гарний настрій!

У дні урочистостей, присвячених хрещенню Русі, "Пам'ять Нації" запрошує всіх на лекцію-прогулянку середньовічними місцями Києва. Під час неї говоритимуть про те, чим відрізняється сакральний простір та священна історія від повсякденності, а також про те, як християнізувався сакральний простір Києва. 

Хто є небесним покровителем міста? Чим відрізняється святість ченців від святості князів? На Хрещення Русі можна буде поглянути не лише як на політичний процес, а як зміну всього ландшафту, прокреслення нових шляхів у горизонтальному та вертикальному вимірах.

Лектор: Руслан Халіков, кандидат філософських наук, релігієзнавець, представник кампанії "Пам'ять Нації".

 

27 липня, субота, 18.00

Місце зустрічі: Київ, станція метро "Золоті Ворота", пам'ятник Ярославу Мудрому.

Організатор: Всеукраїнська кампанія "Пам'ять Нації"

Кількість місць обмежена.

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/QiOseP

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.