У Харкові вандали пошкодили пам'ятник Рєпіну

Невідомі відламали пензлик на скультурі художника Іллі Рєпіна в саду Тараса Шевченка

Про це повідомляють "Комментарии".

Скульптура вже місяць стоїть з відламаним пензликом. Її автор Олександр Рідний дивується, що пошкодження помітили тільки зараз. Відновлювати елемент пам'ятника його творець не хоче.

 
"жить в харькове", facebook

"Нехай стоїть як є і нагадує містянам про їхній дійсний рівень культури. Я не бачу сенсу відновлювати пензлик.

Її зламати - це потрібно було помучитися злегка, рукою просто так не зламаєш, потрібно було підготуватися, принести з собою ключ або трубу. Пензлик 2,5 сантиметри завтовшки, і він не приварений, а литий з бронзи", - не приховує обурення скульптор Рідний.

 
"ЖИТЬ В ХАРЬКОВЕ", FACEBOOK

Чиновники кажуть, що це перший подібний акт вандалізму в оновленому парку.

 
"ЖИТЬ В ХАРЬКОВЕ", FACEBOOK

Скульптури виданих людей, пов'язаних із Харковом та областю, відкрили на початку серпня. Скульптор втілив у бронзі академіка Володимира Вернадського, художника Іллю Рєпіна та театрального режисера Леся Курбаса.

 
"ЖИТЬ В ХАРЬКОВЕ", FACEBOOK

Рєпін народився у Чугуєві Харківської губернії.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.