У Бродах виявлено залишки давніх споруд

У Бродах під час будівництва на приватній території виявлено залишки давніх споруд, що можуть становити історико-архітектурну цінність

У Бродах по вул.Вірменській, 4 під час будівництва виявили залишки мурованих будівель.

Кандидат історичних наук, голова громадської організації "Центр "Історичні діалоги" Михайло Галущак у своєму коментарі зазначив:

"Відповідно до Статті 36 Закону України Про охорону культурної спадщини, якщо під час проведення будь-яких земляних робіт виявлено знахідку археологічного або історичного характеру – роботи повинні бути зупинені, а про це потрібно повідомити протягом доби відповідний орган охорони культурної спадщини, на території якого проводяться земляні роботи. І лише після відповідного дозволу органу культурної спадщини, після того, як на місці будуть проведені археологічні розкопки – роботи можуть бути продовжені.

На жаль, якщо б сьогодні члени нашої громадської організації, які проходили поруч, не побачили цих стародавніх мурів – їх могли б просто залити бетоном, арматура вже була вмонтована. Не виключаю, що це все відбувалося за мовчазною згодою із місцевою мерією, яка дає відповідні дозволи на ці роботи. Так ми б втратили одну із сторінок нашої історії і один із об'єктів нашої культурної спадщини".

Будівельні роботи призупинено.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.