Археологи презентують результати розкопок у Дунаївцях

29 травня відбудеться пресконференція, на якій археологи презентують результати розкопок поблизу міста Дунаївці Хмельницької області

 
http://ras.gov.ua/

Експедиція "Рятівної археологічної служби" проводить дослідження поблизу Дунаївців у Хмельницькій області. Роботи передують будівництву ІІІ-ої черги автомобільної дороги в обхід міста. Науковці вивчають багатошарове поселення Чаньків-1, на якому при попередньому обстеженні знайшли матеріали від епохи енеоліту до княжих часів. Зокрема, тут виявили старожитності трипільської та черняхівської культур.

Організатор: НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України.

Місце проведення: об'їзна дорога міста Дунаївці (на місці проведення археологічних розкопок).

Початок об 11.00

Учасники:

  • Олег Осаульчук - директор НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України
  • Олег Петраускас - керівник Дунаєвецької археологічної експедиції НДЦ "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України
  • Сергій Шпаковський – заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельниького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, член ГО САУ
  • Володимир Захар'єв - дослідник поселення Чаньків -1, старший науковий співробітник відділу охорони пам'яток історії та культури ХОНМЦКМ, член ГО САУ
  • Наталія Барахтенко – директор Дунаєвецького районного історичного музею

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.