«Героїка» замовила камінь для будівництва пам’ятника у Великих Зозулинцях

Розпочались підготовчі роботи до спорудження пам’ятника на братській могилі козаків та старшин 6-ї Запасової стрілецької бригади Армії УНР у селі Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області

"Героїка" завершила обрахунки обсягів необхідного пісковику і здійснила замовлення. Камінь заготовлюється на кар'єрі в м. Ямпіль Вінницької області, звідки буде доставлений на Черкащину для обробки каменярем.
Станом на 23 грудня 2020 року фонд одержав 131 011 грн пожертв, що повністю покриває суму кошторису, складеного влітку 2019 року (130 590 грн). Водночас, через постійне і невпинне ослаблення національної валюти, збірку коштів продовжено.
"Свідомі того, що ціни в гривнях на товари і послуги зростають. Сформований запас коштів (в разі наявності таких коштів по завершенню будівництва) дозволить нам виконати бодай найпростіші роботи з благоустрою, які наразі не передбачені проєктом" - йдеться у повідомленні "Героїки".
 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.