Запущено новий онлайн-архів «Інтерактивний український Відень»

Архів створений з метою збору, уніфікації, популяризації та промоції будь-якої цікавої інформації, що пов'язана із Україною чи українським у Відні та Австрії. У відповідних рубриках архів міститиме каталог інформації про події, персони, місця, пам'ятники, будинки, вулиці, організації та ін., починаючи від наявної доступної інформації (близько XVI століття) до сьогодення

 

В онлайн-архіві будуть інтерактивні мапи, які даватимуть можливість зробити онлайн-екскурсії із майбутніми можливостями для кооперації - співпраця з гідами; тематичні маршрути українського Відня (музичний, кулінарний, слідами відомих письменників, адвокатів, політиків, мистецький та ін). Також влаштування тематичних вечорів вшанування пам"яті, кооперації з відповідними
громадами, спільні проєкти на основі доступної інформації.

В майбутньому планується розробити цікаві тематичні маршрути, базуючись на наявній доступній інформації залучаючи сучасний ландшафт українського Відня - у співпраці з місцевими сучасниками: адвокатами, лікарями, діячами культури, бізнесу і тп.

За новинами проєкту слідкуйте на фейсбук-сторінці Товариства української молоді в Австрії.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.