У Ніжині рятують від обстрілів перший у світі пам'ятник Гоголю

Пам'ятник відомому письменнику Миколі Гоголю в Ніжині Чернігівської області обклали мішками з піском, щоб захистити від можливих руйнувань

Про це у Фейсбуці написав міський голова Ніжина Олександр Кодола.

"Російські ворожі війська знищують пам'ятки архітектури українського народу. Саме тому дав доручення комунальним підприємствам захистити пам'ятки архітектури міста. Пам'ятник Миколі Гоголю - один із тих, який укріплюють на випадок обстрілів ворога. Цей пам'ятник був відкритий 4 вересня 1881 року та став першим пам'ятником Гоголю у світі. Він пережив дві війни та став однією з туристичних візитівок нашого Ніжина", - йдеться в повідомленні.

За словами міського голови, для захисту від ворожих снарядів його обшивають фанерою та обкладають мішками з піском. Надалі планується захистити й інші пам'ятки архітектури в місті.

 

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.