Архистратиг Михаїл - покровитель Києва і Київської землі

Згідно ліпопису Архистратиг Михаїл відбив нападнапад Москви на Києво-Печерськ.

 

8 листопада Свята Православна Церква вшановує День пам'яті Святого Архістратига Божого Михаїла і всіх Сил Безплотних.

Архистратиг Божий Михаїл здавна вважається покровителем Києва і Київської землі.

Печерський монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці, який ми нині знаємо під назвою Києво-Печерська Лавра, з 1592 року став Ставропігією Вселенського Патріарха. Тобто Києво-Печерська Лавра не підлягала місцевій церковній владі, а була напряму підлегла Вселенському Константинопольському Патріарху. Ще кілька десятків років різного роду рейдери намагалися поставити під сумнів Ставропігію.

Новоканонізований архімандрит Печерського монастиря на честь Успіння Пресвятої Богородиці Єлисей Плетенецький домігся підтвердження Ставропігії для Печерського монастиря у 1608 році. Нагадаю, що офіційно статус Лаври цей монастир отримав у 1688 році.

Коли деякі брехуни досі говорять, що мовляв Києво-Печерська Лавра належала московському патріархату - це брехня.

Московські війська прийшли до Києва тільки у 1654 році, і поставили свій гарнізон на митрополичих городах, коло Софійського собору у Києві. Печерськ у ті часи був окремим містечком, московські стрільці не ходили до українських храмів. Вони мали свій похідний храм і своїх священиків. І врешті-решт збудували для себе свою власну Троїцьку церкву, яка стояла на місці сучасного готелю "Хаят". Про це вперше почув днями від видатного історика Ігора Гирича.

У часи Виговщини, коли козацьке військо вело війну проти московської окупації, московський гарнізон, що стояв у Києві отримав наказ захопити Печерськ. Насамперед серце Печерська - Печерський монастир на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Сталося це у 1658 році.

Під час оборони Києва 2022 року мій вчитель, тоді солдат 112 бригади ТРО ЗСУ, народний артист України, кобзар Тарас Компаніченко розповів мені про церковний літопис, який розповідає про Чудо Архистратига Божого Михаїла - порятунок Успенського Києво-Печерського монастиря від нападу московітів.

Року 1658 збиралися московити захопити і підкорити Печерський монастир Успіння Пресвятої Богородиці. Ченці Успенського Києво-Печерського монастиря молилися до Бога, щоб він захистив їх від нашестя нечестивих московітів.

Перший раз, як прийшли походом московити на Печерськ, Бог покарав їх, і вони осліпли. Як прийшли вдруге, то теж були осліплені. Коли ж Бог зцілив їхню сліпоту, вони вперто - втретє прийшли походом на Печерський монастир.

Тоді ж з'явився Святий Архистратиг Божий Михаїл на коні у брончастій сорочці і порубав їхнім коням ноги, а нападників московських спалив у вогні.

Таким чудесним чином був відбитий напад Москви на Києво-Печерськ.

Про це йдеться у літописі зі збірника священика Стефана Теслевцьового із Закарпаття, який свого часу знайшов, скопіював та опублікував Іван Франко.

Під час оборони Києва у 2022 році, ми самі ніби пережили чудо про Архистратига Михаїла і тому вирішили відтворити ікону із таким сюжетом. Я попрохав про це відомого київського іконописця Юрія Нікітіна. Ми присвятити цю ікону усім українським захисникам Києва від московської навали. Тепер це бригадна ікона 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.

Московська церква свідомо боролася з церковними українськими літописами та подібними сюжетами, які могли б свідчити про поразку московських окупантів від рук українських воїнів.

У репертуарі кобзаря Тараса Компаніченка є кант, присвячений диву про порятунок Києва від московських окупантів 1658 року, а там такі слова:

"Утікали москалі гнані Божим гнівом

І патроном всіх киян Святим Михаїлом

Гетьмане Михаїле од вражої броні

Місту Києву завжди будь на обороні"

Зі святим Михайлом, будьте здорові!

Як перемагали московітів наші предки - так переможемо і ми, бо з нами Бог і Архистратиг Божий Михаїл!

Слава Україні!

Єфрем Лукацький: Камера, яка співчуває

Ще якихось чотири роки тому, перед початком війни, документальна фотографія в Україні вмирала. Мало кого у світі цікавили новини з України, а місцеві видання закривалися, насамперед звільняли фотографів, доручаючи текстовим журналістам фотографувати на телефон. Але війна змінила все. Тепер знімки знову стали потрібні. Кожен зі смартфоном став свідком. Вибух ракети — кров на асфальті — зображення в соцмережах.

Рефат Чубаров: Заява Меджлісу кримськотатарського народу щодо неприпустимості визнання Криму російським

Меджліс кримськотатарського народу – вищий представницький орган корінного кримськотатарського народу України – категорично відкидає будь-які пропозиції або дії, спрямовані на визнання російськими тимчасово окуповані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які є невід’ємною складовою частиною України в її міжнародно визнаних кордонах.

Олексій Мустафін: Гюнтер Гійом: шпигун, що керував справами німецького канцлера

Вранці 24 квітня 1974 року західнонімецька поліція затримала Гюнтера Гійома, особистого референта федерального канцлера Віллі Брандта. Двері будинку, де він жив разом з дружиною, референт відкрив «гостям» сам - як кажуть, у домашньому халаті. У чому його можуть звинуватити, Гійом вочевидь здогадувався, тому й не став відмовлятися, а одразу заявив: "Я офіцер Національної народної армії НДР та співробітник Міністерства державної безпеки. Прошу шанувати мою честь офіцера".

Олександр Зінченко: Чергова провокація з могилою українців на горі Монастир у Польщі

Що залишається польським правим, коли вони за 8 років нічого не змогли зробити, займаючись дрібними повокаціями та махінаціями у питанні складних питань спільної історії? Правильно - нові провокації, в сподіванні, що травмовані війною українці влаштують істерику та зупинять роботи в Пужниках і Углах.