АНОНС: Урочисте відкриття погруддя Миколі Міхновському

10 листопада на Байковому кладовищі у Києві відбудеться урочисте відкриття погруддя ідеологу українського самостійництва Миколі Міхновському.

Про це повідомив президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

"Дмитро Донцов писав, що Міхновський проголосив ідею Самостійної України тоном "певним себе, ясним, виразним, відважним". і додав: "я сказав би, тоном панським, шляхетним, в якім не було й тіні запобігливо-покірного тону до "старшого брата", тоном мужнім, подекуди трагічним, тоном політичного заклику до великих діл". Міхновський, стверджував Донцов, апелював "до людей віри, честі і характеру". І ми апелюємо "до людей віри, честі і характеру" – приходьте 10 листопада на відкриття нового – бронзового! – пам'ятника Миколі Міхновського", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Роман Коваль..

Історичний клуб ""Холодний Яр", Благодійний фонд "GloryUA" і Благодійний фонд "Україно! Я за тебе!" спорудили пам'ятник Миколі Міхновському замість пошкодженого вандалами меморіального знаку на могилі ідейного засновника Української держави на початку липня 2024 року.

Скульптор Ігор Семак, творець Меморіалу козакам-добровольцям у Холодному Яру.

Організатори: Роман Коваль, Максим Коляденко та Олексій Мушак.

Відкриття пам'ятника відбудеться 10 листопада об 11.00 на Байковому кладовищі.

Нагадаємо, раніше, 2016 року вандали вже руйнували бронзовий пам'ятник Миколі Міхновському на Байковому кладовищі в Києві. 2 вересня 2023 року Історичний клуб "Холодний Яр" поставили мармурову плиту на місці його поховання.

 

Десять слів про Євгена Сверстюка

Якось у дитинстві Євген Сверстюк на запитання: ким ти хочеш бути, відповів: «Хочу сидіти в тюрмі за Україну». У сім’ї, де брат Дмитро загинув в УПА, а брат Яків був засуджений за діяльність в ОУН, Євген дитиною не бачив іншої стежки як продовження їхньої боротьби. Його зброєю було – Слово. І за нього таки відсидів 12 років концтаборів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.