Спецпроект

Виставка "Голокост від куль"

Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Меморіалом Шоа (Memorial de la Shoah), організацією "Яхад-Ін Унум", а також посольствами Ізраїлю, Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки в Україні представляють виставку "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944".

Проект базується на праці римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який багато років поспіль займається архівними та археологічними дослідженнями, а також відеодокументуванням свідчень очевидців масових розстрілів в Україні.

Експозиція представляє свідоцтва про масове знищення євреїв нацистськими загарбниками в Україні і спрямований, в першу чергу, на виховання толерантності та запобігання дискримінації в українському суспільстві, особливо серед молоді.

Виставка вже демонструвалася в Парижі, Нью-Йорку та інших містах світу. В 2011 році за сприяння Фонду Віктора Пінчука проект було вперше представлено в  Україні, як частину заходів державного рівня в рамках програми вшанування 70-річчя трагедії Бабиного Яру.

У 2001 році з 9 вересня по 3 жовтня виставка тривала в "Українському домі" в Києві, з 10 листопада по 17 грудня експозиція демонструвалась в галереї "АВЕК" у Харкові.

Восени 2012 року проект було вперше представлено в Дніпропетровську.

Експозицію відкрито з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року в холі діорами "Битва за Дніпро" Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького (м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 16).

Графік роботи: вівторок – неділя з 10:00 до 16:30. Вхід вільний.

Попередній запис на екскурсії для груп: +380 56 246 34 26

На основі матеріалів виставки спільно з Інститутом візуальної історії та освіти Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education, США) та Українським центром вивчення історії Голокосту буде проведено масштабну освітню програму для школярів та студентів вищих навчальних закладів.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.