"Поляки у Львові 1939-1944. Повсякденне життя"

"У 1940 році мешканці Львова були на межі своїх сил. Постійний страх перед депортацією, виселенням з будинків, постійні ревізії, постійний голод та холод, арешти - все це ввело частину населення у повну апатію, а декого - у звірство. Поступово Львів охопив масовий психоз страху...".

"...история КГБ показывает силу дружбы русского и украинского народов"

Двотомник спогадів останнього керівника КГБ УРСР Миколи Голушка: мало фактів, багато лукавства. Сум за Радянським Союзом і... орден від Бориса Єльцина, який той Союз розвалив.

"Украинский национализм: ликбез для русских, или Кто и Зачем придумал Украину"

600 сторінок не тільки для росіян, але для всіх, хто хоче розібратись у своєму українстві і зрозуміти хворобливу реакцію на ці пошуки як російського істеблішменту, так і багатьох пересічних громадян РФ.

"Почему у Грузии получилось". Книга російського економіста

Масштаб "чистки" апарату вражає. У тбіліській мерії з 2500 працівників залишили 800. Міністерство захисту навколишнього середовища "схудло" втричі - з понад 5 тис. до 1700 осіб. В одному тільки департаменті лісового господарства безболісно для процесу урядування звільнили тисячу людей!

"Сам пишу, сам цензурую, сам видаю, сам поширюю і сам відсиджую за це"

У різні часи це явище називали по-різному: "...списки, рукописи, воровские грамоты, подмётные письма, еретические трактаты, захалявна література, позацензурні видання, самсебяиздат, самиздат...".

"Конфлікти в ОУН(Б) і їх вплив на український Рух Опору (1941-1944)"

Конфлікти в бандерівській ОУН у 1941-1944 роках – "Клим Савур" проти Лебедя, Кук проти Шухевича. У керівника СБ не складалися стосунки з Романом Шухевичем. Лебедь стримував створення УПА, що не подобалося її майбутньому головнокомандувачу. Чому українським націоналістам бракувало єдності?

"Великая Отечественная без грифа секретности. Книга потерь"

26,6 млн. безповоротних втрат як людей у формі, так і цивільного населення. 74% загиблих - це люди до 35 років, кожен четвертий - молодший двадцяти років. Найбільші жертви понесли росіяни - 66,4% жертв та українці - 15,9% (1,38 млн.).

"Історія з відьмами. Суди про чари в українських воєводствах Речі Посполитої XVII-XVIII століття"

Приблизно 20 тисяч руських жінок було покарано за звинуваченням у відьомстві. У Києві власного ката не було до кінця ХVIII сторіччя. Тож, їх "позичали" з найближчого міста.

"Путин. Коррупция". (не)Бідний лідер великої Росії

За рівнем корупції РФ знаходиться на 154-му місці в світі - між африканськими країнами і Папуа - Новою Гвинеєю. "Друзьям - всё, остальным - беспредел". Заборонена Кремлем експертна доповідь.

1-я Русская бригада СС "Дружина". Як російські наці стали антифашистами

Найскандальніший експеримент німецько-радянської війни. Колишні радянські військовослужбовці, зокрема й колишні комуністи, встигли повоювати і за Сталіна, і за Гітлера.

"Як козаки Кавказ воювали. Щоденник сотника Устима". УНСО в Грузії

У День незалежності Сакартвело - огляд книги про одну з недавніх сторінок українсько-грузинської дружби. Історія загону українських націоналістів, які проявили себе в боях за територіальну цілісність братньої держави.

"Русская Православная церковь в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг."

На початку війни РПЦ мала 3572 храми, майже всі вони знаходилися на Галичині, Волині, Буковині, у Молдові, Західній Білорусії. Вся ієрархія церкви - це два митрополити (у Москві та Ленінграді) та два єпископи.