На початку війни РПЦ мала 3572 храми, майже всі вони знаходилися на Галичині, Волині, Буковині, у Молдові, Західній Білорусії. Вся ієрархія церкви - це два митрополити (у Москві та Ленінграді) та два єпископи.
20 травня 2011 — Вахтанг Кіпіані
"Войска перешли границу Германии. Постарался Эренбург с его "Папа, убей немца!" И получился нацизм наоборот. Правда, те безобразничали по плану, а у нас все пошло стихийно, по-славянски. Бей, ребята, жги, глуши! Порти ихних баб! Да еще обильно снабдили войска водкой...".
16 травня 2011 — Вахтанг Кіпіані
Лобістські зусилля СРСР у 1948 році, під час обговорення і прийняття ООН "Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього", були успішними. Планомірне знищення соціальних та політичних груп не потрапило в остаточне формулювання дефініції.
11 травня 2011 — Вахтанг Кіпіані
Видання покликане привернути увагу суспільства до історії рідного краю та її творців. Українська незалежна держава постала завдяки сотням тисяч героїв, справжні імена яких ще належить вивчити. У путівник увійшли найвідоміші (але далеко не всі) історичні місця Волині, які мають туристичне і краєзнавче значення.
4 травня 2011 — Леся Бондарук
Цю книгу, відправлену поштою з Мінська, я отримала в Парижі 22 грудня минулого року. На ній напис: "Дорогій Наталії Євгенівні на пам'ять про Лотмановські читання, зустрічі в Інтернеті і хороших людей від упорядника". У цей час Олександр Федута вже два дня сидів у слідчій в'язниці білоруського КГБ ... (рос.)
30 квітня 2011 — Наталія Горбаневська
Постійний автор "Історичної правди" Олександр Зінченко написав прекрасну книгу і про історичний, і про людський вимір цієї трагедії. Її повинні прочитати ті, хто дотепер розповідає про Сталіна, "ефективного менеджера", і лукаві - мовляв, треба менше говорити про історію, а дивитись у майбутнє...
17 квітня 2011 — Вахтанг Кіпіані
Історичне співжиття поляків, українців та євреїв в Галичині тривало до вересня 39-го, коли німці з заходу, а СРСР зі сходу ліквідували Польщу...
8 квітня 2011 — Вахтанг Кіпіані
Чергова річниця розстрілу цвіту польського офіцерства. Берія пише Сталінові - "Все они являются заклятыми врагами советской власти, преисполненными ненавистью...". Їм показували кіно - "Чапаев", "Щорс", а потім вбили - 21857 осіб.
1 квітня 2011 — Вахтанг Кіпіані