Спецпроект

Західні облради і далі вшановуватимуть Бандеру-Героя

Голови Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської обласних рад - Олександр Сич, Олег Панькевич та Олексій Кайда - обурені рішенням про визнання недійсним указу президента "Про присвоєння Степану Бандері звання Героя України".

Про це повідомляє "Інтерфакс".
 
"Вороги України не могли подолати Бандеру живого, вони бояться його і мертвого. Адже Бандера для мільйонів українців був і залишається українським Героєм", - йдеться у спільній заяві А. Сича, О. Панькевича і А. Кайди, текст якої оприлюднила прес-служба ВО "Свобода".
 
У заяві підкреслюється, що для голів облрад воля громади є путівником і головною опорою в роботі.

"Для української громади Бандера і Шухевич були, є і будуть національними героями. Під егідою органів місцевого самоврядування і надалі будуть проходити пам'ятні заходи на честь національних героїв", - зазначили автори заяви.  

"Війну проти Бандери і терор проти бандерівців ми розцінюємо як наступ на цивільні, конституційні і національні права українців. У цьому протистоянні ми будемо з нашим народом", - підсумували голови Івано-Франківського, Львівської та Тернопільської облрад.

Десять слів про Євгена Сверстюка

Якось у дитинстві Євген Сверстюк на запитання: ким ти хочеш бути, відповів: «Хочу сидіти в тюрмі за Україну». У сім’ї, де брат Дмитро загинув в УПА, а брат Яків був засуджений за діяльність в ОУН, Євген дитиною не бачив іншої стежки як продовження їхньої боротьби. Його зброєю було – Слово. І за нього таки відсидів 12 років концтаборів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.