Спецпроект

Митники вилучили в луганському потязі 57 орденів і медалей (ФОТО)

Митники виявили 57 нагород орієнтовною вартістю 45,6 тисяч грн., які намагались вивезти за межі нашої держави провідники потяга "Луганськ-Москва".

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Серед виявленого митниками:  44 медалі, 2 ордени, 7 хрестів, 3 монети та 1 значок.

Під час митного контролю особистих речей пасажирів в одному з вагонів поїзда сполученням "Луганськ-Москва" ніхто з пасажирів не заявив, що переміщують при собі заборонені, обмежені або обов'язкові до декларування.

Вилучена колеція. Фото Держмитслужби. Тут вочевидь є і нерадянські нагороди

Провідники заперечили про наявність у них таких предметів, але під час особистого огляду працівників залізниці митники виявили у них 57 одиниць нагород.

Приналежність нагород до історичної або культурної цінності буде встановлено після проведення відповідної експертизи.

 Внизу ліворуч - "За оборону Радянського Заполяр'я", праворуч - "За оборону Севастополя". Вгорі праворуч - медаль Нахімова

Складено протокол про порушення митних правил, нагороди вилучені. Згідно з попередньою оцінкою вилучених нагород, їх загальна вартість складає орієнтовно 45,6 тис. грн.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.