Спецпроект

Митники вилучили в луганському потязі 57 орденів і медалей (ФОТО)

Митники виявили 57 нагород орієнтовною вартістю 45,6 тисяч грн., які намагались вивезти за межі нашої держави провідники потяга "Луганськ-Москва".

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Серед виявленого митниками:  44 медалі, 2 ордени, 7 хрестів, 3 монети та 1 значок.

Під час митного контролю особистих речей пасажирів в одному з вагонів поїзда сполученням "Луганськ-Москва" ніхто з пасажирів не заявив, що переміщують при собі заборонені, обмежені або обов'язкові до декларування.

Вилучена колеція. Фото Держмитслужби. Тут вочевидь є і нерадянські нагороди

Провідники заперечили про наявність у них таких предметів, але під час особистого огляду працівників залізниці митники виявили у них 57 одиниць нагород.

Приналежність нагород до історичної або культурної цінності буде встановлено після проведення відповідної експертизи.

 Внизу ліворуч - "За оборону Радянського Заполяр'я", праворуч - "За оборону Севастополя". Вгорі праворуч - медаль Нахімова

Складено протокол про порушення митних правил, нагороди вилучені. Згідно з попередньою оцінкою вилучених нагород, їх загальна вартість складає орієнтовно 45,6 тис. грн.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.