Спецпроект

Біля США знайшли якір з корабля легендарного пірата

Американські археологи підняли з дна океану якір із затонулого корабля, яким міг командувати знаменитий пірат Чорна борода.

Якір лежав на глибині 6 метрів в Атлантичному океані біля узбережжя штату Північна Кароліна, повідомляє УНІАН.

Археологи вважають, що він належав кораблю "Помста королеви Анни", який затонув у 1718 році за п`ять місяців до того, як Чорна борода загинув у бою.

Роботи з підйому якоря, довжина якого складає трохи більше 3 метрів, почалися ще на позаминулому тижні. Він буде переправлений на берег і розміщений в одному з місцевих музеїв.

Едвард Тіч, він же "Чорна борода", на гравюрі 1724 року (у нас тоді після смерті Петра І гетьманував Данило Апостол). Під час абордажу на додачу до шістьох пістолів пірат вплітав у бороду тліючі ґноти - і страшніше виглядав, і бомби зручно було підпалювати

Оглядачі звертають увагу на те, що підняття якоря збіглося за часом з виходом у цьому місяці на екрани чергової серії "Піратів Карибського моря", в якому йдеться і про пірата Чорна борода, і його корабель "Помста королеви Анни". Може, це просто піар-кампанія стрічки? :)

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.