У Чехії знайшли фрагмент керамічної скульптури епохи неоліту. ФОТО

У чеському місті Ічин археологи виявили фрагмент керамічної скульптури епохи неоліту, вік якої становить близько 7000 років.

Про це повідомляє Radio Prague International.

 

Знайдений артефакт – частина лівої руки скульптури. Його довжина складає 7 см; він прикрашений вертикальними насічками. Знаходження інших фрагментів скульптури епохи кам'яної доби археологи вважають малоймовірним.

Знахідка була зроблена під час археологічного дослідження ділянки перед будівництвом нового павільйону лікарні.

 
 

Подібний тип керамічних жіночих фігур, що мають ряд загальних ознак, вчені зазвичай називають "Венерами". Найвідомішою знахідкою, зробленою на території Чехії, є палеолітична Вестоницька Венера – найдавніша у світі керамічна статуетка, яку датують 29 тисячоліттям до Р.Х.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.