Спецпроект

На Львівщині впорядкують кладовища Першої світової

У вересні Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", спільно з представниками партії "Свобода" продовжить розпочаті у 2010 році роботи з впорядкування військових кладовищ часів Першої Світової війни на території Сколівського, Стрийського, Старосамбірського району Львівської області.

Про це повідомляє прес-служба товариства "Пам'ять".

Зокрема, роботи проводитимуть у селі Головецько, Верхня та Нижня Рожанка, Козьова, Гребенів, Орява, Завадів, Нижухів, Райлів, Воля.

Кохання під час Першої світової. Три родинні історії

На кладовищах буде встановлено пам'ятні знаки з інформацією про загиблих. Роботи з  упорядкування військових поховань спрямовані на підготовку Львівщини до відзначення у 2014-му 100-річчя від початку Першої світової війни.

Ці роботи буде проведено за фінансової підтримки Львівської обласної ради, Управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА, Сколівської районної ради, Німецької Народної Спілки з догляду за військовими похованнями, Австрійського "Чорного Хреста", за кошти меценатів підприємства "Леоні" та готелю "Магніт", а також силами місцевих мешканців.

"Окрім цього, будуть проведені пошукові роботи, щоби виявити місця санітарних захоронень часів Першої світової війни; ексгумація останків загиблих у військових діях вояків та їхнє перезахоронення", - сказав голова Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

За кошти російського антиквара розкопували могили Першої світової?

Товариство звертається до жителів Львівщини з проханням надати інформацію про невпорядковані місця поховань періоду Першої та Другої Світових війн, "Карпатської Січі", вояків УПА, дивізії "Галичина" за адресою: м. Львів вул. Медвецького, 7 кв. 7. тел. 03222925461

"Месники" на горі Монастир

Справа могили "Месників" з УПА, яка кількакратно була нищена польськими вандалами, сплила під час переговорів президента України Володимира Зеленського та Польщі Анджея Дуди 12 жовтня 2020 року. Про акти вандалізму чимало писали в українських медіа. А от про саму подію, яка довела до трагічної загибелі в одному бою такої великої кількості повстанців — рядовому читачеві відомо небагато. Тож ми розповідаємо дещо детальніше про цей найтрагічніший бій УПА на Закерзонні

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Українськими місцями чеської пам’яті

Празьку вулицю Соколовську та українське село Соколове під Харковом відділяють близько півтори тисячі кілометрів, однак минуле століття зв’язало ці дві віддалені локації значно міцніше, ніж то виглядає на перший погляд

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала друге