Анонс: документальний фільм "Три історії Галичини" (ВІДЕО)

В Україні презентують документальний фільму "Три історії Галичини" за участю режисерів українки Ольги Онишко та ліванки Сари Фаргат.

Презентація передбачає всеукраїнське обговорення тем, порушених у фільмі, ключова з яких – "Правда, що об’єднує" та запис відеофільму.

КОЛИ І ДЕ?

-         15 листопада – Київ, кінотеатр "Кінопалац", вул. Інститутська 1, о 19:00. Модератор дискусії Юрій Макаров

-         16 листопада – Харків, єврейський культурний центр "Бейт Дан", вул. Тобольська 46, о 18:00. Модератор дискусії Філип Дикань

-         17 листопада – Львів, кінопалац "Копернік", вул. Коперника 9, о 18:00. Модератор дискусії Василь Расевич

"Золотий Вересень". Хроніка Галичини 1939-41 (ВІДЕО)

-         18 листопада – Чернівці, кінотеатр "Чернівці", вул. Університетська 10, о 15:00. Модератор дискусії Сергій Осатчий

-         21 листопада – Одеса, український клуб Одеси, вул. Катерининська 77, о 14:00. Модератор дискусії Діана Клочко

Стрічка описує три людські долі у вирі подій Другої Світової війни на Галичині: української, єврейської та польської. Опинившись між Гітлером і Сталіном, кожен з героїв своєї історії, ризикуючи життям, діяв так, як підказувала совість.

Криваві Землі: Україна між Гітлером і Сталіном

Незнані сторінки відомого минулого. Три історії, три долі, три нації - одна правда.  Фільм демонструвався в кінотеатрах США, Канади, Німеччини, Англії та Франції.

ЯК ПОТРАПИТИ?

За детальною інформацією щодо участі у презентації та дискусії просимо звертатися:

Катерина Неліпович (Київ, Харків, Одеса, Чернівці): sheptytsky.foundation@ugcc.org.ua 
Анастасія Войтюк (Львів): a.voytyuk@gmail.com 

Просимо зголошуватися до 11 листопада (включно). 

 

Десять слів про Євгена Сверстюка

Якось у дитинстві Євген Сверстюк на запитання: ким ти хочеш бути, відповів: «Хочу сидіти в тюрмі за Україну». У сім’ї, де брат Дмитро загинув в УПА, а брат Яків був засуджений за діяльність в ОУН, Євген дитиною не бачив іншої стежки як продовження їхньої боротьби. Його зброєю було – Слово. І за нього таки відсидів 12 років концтаборів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.