До Євро-2012 Поділ стане початком історичних турмаршрутів

Відправною точкою усіх історичних туристичних маршрутів Києва стане Контрактова площа.

Про це в ефірі телеканалу "Київ" сказав голова КМДА Олександр Попов.

Він нагадав, що минулого року на Контрактовій площі було прибрано декілька десятків самовільно встановлених кіосків, а зараз відбувається обговорення перспектив благоустрою цієї території, враховуючи її історичні та архітектурні особливості.

“Я думаю, цілком закономірно зробити Контрактову площу стартовою точкою туристичних маршрутів, які носитимуть назву "Старе місто", - сказав чиновник. - З неї починатиметься знайомство з історичним Києвом – від Подолу до Києво-Печерської Лаври та Мистецького арсеналу. Ми плануємо облаштувати і пішохідний маршрут, і велодоріжки".

За словами Попова, після реконструкції Андріївський узвіз матиме не лише оновлені інфраструктуру та благоустрій, але й власний статут.

"Я пропонуватиму чітко зафіксувати у статуті поверховість, якої мають дотримуватися при реконструкції, прописати умови ведення бізнесу, у першу чергу – торгівлі, обов’язково врахувати культурну і туристичну складову, - зазначив голова КМДА. - Адже Андріївський узвіз повинен зберегти свій особливий дух. А для цього ми маємо зберегти його унікальність та історію".

За його словами, “статут” мають вилити із бронзи або латуні й у вигляді пам’ятного знаку встановити на початку вулиці.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.