"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" уже зібрав понад мільйон гривень

За даними сайту Box Office Mojo, що відстежує касові збори від кінопрокату, картина Михайла Іллєнка "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" посіла 8-ме місце у рейтингу найпопулярніших стрічок позаминулого вік-енду (9-12 лютого). Російський сайт "Кінобізнес" відзначає, що картина вже зібрала понад 1 млн грн.

Про це повідомляє "Культура України".

Перший український національний фільм впевнено тримається у лідерах вітчизняного кінопрокату.

Підвищення цікавості публіки до стрічки ілюструють і дані Box Office Mojo. Так, за інформацією сайту, упродовж 9-12 лютого стрічка зібрала у прокаті $27 тис, що на 102% більше, ніж впродовж вік-енду 2-5 лютого.

Нагадаємо, що картина "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" вийшла в український прокат 19 січня.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" (ВІДЕО)

Протягом кількох місяців фільм можна буде побачити у різних куточках України. Зокрема, у четвер, 23 лютого, стартує прокат стрічки у кінотеатрах Тернополя та Рівного, 24 лютого – у Фастові. Причому географія прокату постійно розширюється.

"ТойХтоПройшовКрізьВогонь" розповідає про долю льотчика, Героя Радянського Союзу, якого у роки Великої Вітчизняної війни було звинувачено у державній зраді й засуджено до сталінських таборів.

Не бажаючи провести решту життя за колючим дротом, відважний льотчик тікає. Доля заносить його на інший континент, де він знаходить притулок у індіанському племені, а згодом стає його вождем.

Фільм про українця, який став вождем. Враження (ФОТО)

Фільм став першою кінокартиною за кілька років, знятою в Україні повністю українськими фахівцями і за українські кошти.  

На "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" було витрачено понад 16 мільйонів гривень, більше половини з яких надала держава.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.