ЯНУКОВИЧ ВИГРАВ СУД ПРО СКАСУВАННЯ ДНЯ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

ВАСУ відмовився визнати незаконним указ Віктора Януковича, згідно з яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада.

Він закрив провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії (УНП) Світлани Ніколіної.

Як передає "Інтерфакс", колегія суддів у складі п’яти осіб оголосила відповідне рішення в середу і постановила роз'яснити зацікавленим особам їхні права зі звернення до Конституційного Суду України "для вирішення питання про відповідність Конституції України, конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради Україна, актів президента України".

Ніколіна, яка є помічником народного депутата лідера УНП Юрія Костенка, зазначила в інтерв'ю журналістам після засідання суду, що не задоволена цим рішенням. Вона не виключає повторного подання позову до ВАСУ або звернення до КС.

Як відомо, 30 грудня 2011 року президент Янукович підписав указ "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят", згідно з яким 22 січня буде відзначатися як День соборності і свободи України.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.