Чиновники відзначають 100-річчя українського скаутського руху

У Києві з 21 квітня до 30 вересня святкуватимуть 100-річчя українського скаутського руху.

Розпорядження про це підписав голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, повідомляє прес-служба КМДА.

21 квітня на майданчику перед столичною мерією на Хрещатику відбудеться урочисте зібрання скаутських організацій для проголошення першої української скаутської присяги.

28 квітня з Софійській площі стартує Всеукраїнський форум скаутських організацій, а до Дня Незалежності України в Київському міському будинку вчителя відбудеться фотовиставка "Скаути столиці: історія та сучасність".

22 вересня в Маріїнському парку відбудеться акція "Юність Києва запрошує". Завершить цикл тематичних заходів науково-практична конференція "100 років українського скаутингу: історія та перспективи розвитку".

За інформацією київської міської організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Національна організація скаутів", у Києві вже в 1911-1914 роках існував скаутський гурток, він діяв як туристичне товариство для вивчення міста та його околиць.

Зараз у столиці активно діють 25 скаутських організацій, членами яких є близько 2 тис юнаків та дівчат.

Нагадаємо, цього місяця відзначається 100-річчя Національної скаутської організації "Пласт".

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."