ЯНУКОВИЧ ПРО СТАЛІНА: "ТОТА-ТОТА-ТОТАЛІРИЗМ"

Президент Віктор Янукович на спільній прес-конференції з президентом Польщі Броніславом Коморовським він не зміг вимовити слово "тоталітаризм".

Про це в четвер повідомляє "Росбалт".

"Завтра ми разом з польською делегацією візьмемо участь у відкритті Меморіалу загиблим полякам та українцям в національному історичному заповіднику "Биківнянські могили", - повідомив президент.

Янукович підкреслив, що "це дуже важливий крок для пам'яті і шани загиблих, встановлення правди злочинів тота-тота-тоталіризму... (пауза)... Гідного поваги його... (пауза)... його жертв".

Черговий ляп українського президента помітили не лише журналісти, а й польський перекладач. Він, переводячи промову Януковича для Коморовського на польську мову зробив явний акцент саме на цьому слові, повторивши його правильно.

Сам же президент Польщі Коморовський, очевидно, не надав значення обмовці українського колеги.

"Відкриття такого кладовища українських і польських жертв тоталітарного режиму підтверджує наші стратегічні відносини у всіх сферах", - заявив Коморовський.

Дивіться також:

2010: Янукович заплутався у слові "археологія". ВІДЕО

Янукович і попередники. Що означає слово "шлепер"? СКАНИ

Лист про Україну як незалежну державу 1711 року

За документами зі шведських архівів ми можемо детально простежити традицію шведських королів підтримувати боротьбу козаків за незалежність України. Шведські королі вбачали у козаках надійних партнерів, які могли допомогти Швеції гарантувати безпеку в регіоні Балтійського моря і стримати загарбницькі амбіції Московії. Ще в 1623 році шведський король Густав ІІ Адольф розмірковував над можливістю підтримати боротьбу козаків за незалежність

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?