Митники вилучили у росіян Зірку Героя СРСР і тульський самовар. ФОТО

На митному посту "Велика Писарівка" (Сумщина) митники вилучили у росіянина, який повертався на батьківщину через митний "зелений коридор" ряд речей.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Спершу митники звернули увагу на Тульський самовар 1911 року в салоні автомобіля. А далі, йдеться у повідомленні прес-центру - більше.

Фото Держмитслужби

У другого пасажира, також росіянина, виявили знамениту нагороду - "Золоту Зірку" Героя СРСР, а в третього -  12 монет (переважно радянські), хрестик, старовинний наконечник стріли й наконечник спису.

Героя Радянського Союзу з медаллю №858 отримав у червні 1942 року Михайло Авдєєв - командир ескадрилії винищувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту СРСР

За даним фактом, згідно статті 472 Митного Кодексу України, складено протоколи про порушення  митних правил.

Дивний набір артефактів

Предмети, виявлені під  час митного огляду, вилучені та направлені на експертизу, яка остаточно  встановить, чи становлять вони історичну та культурну цінність.

"Від її висновків залежить і міра покарання трьох росіян, що їхали в одному авто", повідомляють митники.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.