Митники вилучили у росіян Зірку Героя СРСР і тульський самовар. ФОТО

На митному посту "Велика Писарівка" (Сумщина) митники вилучили у росіянина, який повертався на батьківщину через митний "зелений коридор" ряд речей.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Спершу митники звернули увагу на Тульський самовар 1911 року в салоні автомобіля. А далі, йдеться у повідомленні прес-центру - більше.

Фото Держмитслужби

У другого пасажира, також росіянина, виявили знамениту нагороду - "Золоту Зірку" Героя СРСР, а в третього -  12 монет (переважно радянські), хрестик, старовинний наконечник стріли й наконечник спису.

Героя Радянського Союзу з медаллю №858 отримав у червні 1942 року Михайло Авдєєв - командир ескадрилії винищувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту СРСР

За даним фактом, згідно статті 472 Митного Кодексу України, складено протоколи про порушення  митних правил.

Дивний набір артефактів

Предмети, виявлені під  час митного огляду, вилучені та направлені на експертизу, яка остаточно  встановить, чи становлять вони історичну та культурну цінність.

"Від її висновків залежить і міра покарання трьох росіян, що їхали в одному авто", повідомляють митники.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків