Митники вилучили у росіян Зірку Героя СРСР і тульський самовар. ФОТО

На митному посту "Велика Писарівка" (Сумщина) митники вилучили у росіянина, який повертався на батьківщину через митний "зелений коридор" ряд речей.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Спершу митники звернули увагу на Тульський самовар 1911 року в салоні автомобіля. А далі, йдеться у повідомленні прес-центру - більше.

Фото Держмитслужби

У другого пасажира, також росіянина, виявили знамениту нагороду - "Золоту Зірку" Героя СРСР, а в третього -  12 монет (переважно радянські), хрестик, старовинний наконечник стріли й наконечник спису.

Героя Радянського Союзу з медаллю №858 отримав у червні 1942 року Михайло Авдєєв - командир ескадрилії винищувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту СРСР

За даним фактом, згідно статті 472 Митного Кодексу України, складено протоколи про порушення  митних правил.

Дивний набір артефактів

Предмети, виявлені під  час митного огляду, вилучені та направлені на експертизу, яка остаточно  встановить, чи становлять вони історичну та культурну цінність.

"Від її висновків залежить і міра покарання трьох росіян, що їхали в одному авто", повідомляють митники.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.