В Києві презентують книгу про каральну психіатрію в СРСР

У Києві відбудеться презентація книги керівника Міжнародного благодійного фонду "Глобальна ініціатива в психіатрії" Роберта ван Ворена "Про дисидентів і божевілля: від Радянського Союзу Леоніда Брежнєва до Радянського Союзу Володимира Путіна".

Книга в перекладі з англійської видана в 2012 році видавничим домом Дмитра Бураго.

У презентації братиме участь автор. Протягом 1970-1980 років Роберт ван Ворен активно збирав інформацію про радянських дисидентів, яких примусово запроторювали до психіатричних лікарень.

Автор численних публікацій про зловживання психіатрією в політичних цілях в СРСР. Номінант декількох міжнародних і національних премій у галузі захисту прав людини.

Модератором зустрічі з Робертом ван Ворен і презентації його книги буде президент Асоціації психіатрів України, учасник багатьох подій, описаних у книзі, Семен Глузман.

На початку зустрічі присутні побачать унікальний відеозапис психіатричної експертизи одного з персонажів книги Роберта ван Ворена - радянського генерала-дисидента Петра Григоренка - проведеної провідними експертами США в 1978 році.

Час і місце заходу: 30 січня 2012 року о 18:00 у приміщенні Спілки письменників України (Київ, вул. Банкова, 2).

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.