Син Сталіна здався у нацистський полон, а не був захоплений - ЗМІ

Син Йосипа Сталіна здався німцям під час нацистського вторгнення в Радянський Союз в 1941 році, а не був захоплений у полон, як десятиліттями твердила кремлівська пропаганда після Другої світової війни.

Про це пише Independent, посилаючись на виявлені в російських архівах документи, повідомляє Ліга.

Відомо, що Сталін зневажав свого сина, Якова Джугашвілі, який, як вважається, покінчив із собою в 1943 році, кинувшись на електричну огорожу в німецькому концтаборі.

Свідоцтва зради нібито містяться в листі бригадного комісара Якова, Олексія Румянцева, в якому стверджується, що Джугашвілі, командир батареї, разом зі своїм спільником бігли після бомбардування їхньої батареї нацистами, надівши цивільний одяг.

Як пише німецький журнал Der Spiegel, який опублікував архівні знахідки, вони дійшли до озера і Джугашвілі сказав солдату продовжувати шлях, а сам захотів залишитися і перепочити. На думку журналу, це прагнення залишитися означає, що він здався.

Журнал також наводить німецький звіт про допит Джугашвілі, під час якого він піддавав різкій критиці Червону армію, називаючи її дії "дурними і ідіотськими". Він також дозволяв собі антисемітські висловлювання, - зазначає автор статті.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.