Спецпроект

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Це перше повне видання такого роду, воно включає в себе 300 музеїв, виставок і колекцій із загальним фондом майже 7 млн ​​предметів, пише donbass.ua.

Путівник опублікований Музейним документаційним центром (МДЦ) країни.

"16 років ми працювали над виданням, в ньому зібрано майже 200 років музейного мистецтва Хорватії. Це популярний спосіб представити скарби наших музеїв ", - заявила головний редактор путівника Вишня Згага.

Очікується, що цього року "Путівник по хорватським музеям і колекціям" буде переведений англійською.

У виданні музеї згруповані по регіонах, жупаніях і містах Хорватії. Путівник включає 600 фотографій, дані про колекції, адреси, час роботи музеїв, веб-адреси, вартість квитків, схеми проїзду і т.д.

Вказано в книзі також спеціальний код QR, який дає можливість доступу на сайт МДЦ та отримання додаткової інформації за допомогою мобільних пристроїв.

Теми

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.