Спецпроект

Авіаційний музей в Чехії запрошує на новосілля

Час, який пасажирам доводиться коротати в Пардубицькому аеропорту в Чехії, вони зможуть незабаром використовувати і для відвідування Авіаційного музею.

Про це повідомляє radio.cz.

Авіаційний музей ім. Яна Кашпаров, який нині розташовується біля підніжжя Кунетицької гори приблизно в десяти кілометрах від Пардубіц, переселиться в аеропорт. У музейні експозиції входять і унікальні копії аеропланів з часів зародження авіатики.

Найбільші експонати - Blériot і літак, сконструйований американськими братами Райт, і апарати періоду життя піонера чеської авіації і уродженця Пардубіц Яна Кашпаров.

Через те, що область по сусідству з Кунетицькою горою використовується переважно для активного відпочинку, для занять спортом у вільний час, керівники музею вирішили, що доцільніше було б перенести колекції музею на територію Пардубицького аеропорту, який має статус громадського міжнародного, де великий пасажиропотік. 

Відкриття музею в старому ангарі неподалік від Пардубицького аеропорту планується на початку вересня після проведення різних авіазаходів, які ще проходять в серпні в Авіаційному музеї за старою адресою.

Теми

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.