Спецпроект

До 100-річчя вінницького трамваю в місті відкрили музей

21 жовтня у Вінниці відкрили Музей Трамвая. У музейному павільйоні зібрали експонати та фотоматеріали про історію вінницького трамвая, якому цього року виповнюється 100 років.

Про це пише gazeta.ua.

У 1913 році по Вінниці почали курсувати перші бельгійські трамваї. Потім були трамваї німецького і чеського виробництва. У 2007 році в місті з'явилися перші швейцарські трамваї. 

Біля павільйону на відкритому майданчику зробили стоянку для історичних вагонів. Їх зараз 5. Всі бажаючі можуть подати заявку на екскурсію і дізнатися про історію вінницького трамвая. Проводити екскурсії буде заступник начальника ТТУ з науково-виробничої роботи. Тому потрібно заздалегідь знати час проведення, щоб не відволікати заступника від основної роботи. Скільки коштуватиме екскурсія, поки невідомо. Але це буде зовсім недорого​​, - пообіцяв начальник ТТУ Микола Форманюк.

Теми

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".